Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rusya Devlet Başkanı Putin’den Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

Rusya Devlet Başkanı Putin’den Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

haber haber - - 1 dk okuma süresi
7 0

Ukrayna ile Müzakerelerde Son Durum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada, Ukrayna ile tüm silahlı çatışmaların barış anlaşmalarıyla sonuçlandığını belirtti. Kiev yönetimiyle müzakerelere hazır olduklarını ifade eden Putin, Moskova’nın çıkarlarını karşılayacak anlaşmaların yapılması gerektiğini vurguladı.

Nükleer Silahlar ve Gerilim

Putin, nükleer silah kullanımıyla ilgili olarak, Rusya’nın değil İngiltere’nin gerilimi başlattığını belirtti. Nükleer savaştan kaçınılacağına inandığını dile getiren Putin, Rusya’nın füze saldırısına karşı uyarı sistemine sahip olduğunu ve nükleer doktrinin yaşayan bir araç olduğunu vurguladı. Nükleer savaştan bahsedilmemesi gerektiğini vurgulayan Putin, gerektiğinde nükleer doktrinde değişiklik yapabileceklerini ifade etti.

Silah Tedariki ve Askeri Durum

Rusya, Ukrayna’ya henüz silah tedarik etmediğini açıklayan Putin, baskı altındaki devletlere silah tedarik etme hakkını saklı tuttuklarını belirtti. Putin, Ukrayna’daki çatışmalar nedeniyle yeni bir askeri seferberlik ihtiyacı olmadığını, geçen yıl 300 binden fazla kişinin gönüllü sözleşmeli asker olduğunu, bu yıl ise 160 binden fazla kişinin sözleşme imzaladığını ifade etti.

İlgili Yazılar