Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Pentagon, ABD Askeri Topluluğunun Güvenliğini Ön Planda Tutuyor

Pentagon, ABD Askeri Topluluğunun Güvenliğini Ön Planda Tutuyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
9 0

Pentagon’dan Yazılı Açıklama: Güvenlik Önlemleri Artırılıyor

Pentagon, AA’ya gönderdiği yazılı açıklamada, ABD Avrupa Komutanlığının (USEUCOM) yurt dışındaki ABD askeri topluluğunun güvenliğine büyük önem verdiğini vurguladı. Açıklamada, askeri personelin güvenliğini sağlamak için ek adımlar atıldığı belirtilirken, “Operasyonel güvenlik nedenleriyle belirli önlemlere girmeyeceğiz ancak tedbirli olmaya devam edeceğiz.” ifadesine yer verildi.

USEUCOM’dan Personeline Tavsiyeler

USEUCOM, Avrupa’daki personele sürekli olarak şüpheli etkinliklerin bildirilmesi, Dışişleri Bakanlığının seyahat tavsiyelerinin takip edilmesi ve kişisel risk azaltma önlemlerinin uygulanması konusunda uyarılarda bulunuyor. Personelin her zaman tetikte olması gerektiği vurgulanırken, sosyal medyaya yansıyan bilgilerde bazı ülkelerde alarm durumunun yükseltildiği belirtilmişti.

Güvenlik Ortamı Sürekli Değerlendiriliyor

USEUCOM, ev sahibi ülkeler, müttefikler ve ortaklarla işbirliği yaparak personelinin güvenliğini sağlamayı hedefliyor. Güvenlik ortamını sürekli izleyen kurum, son 10 yılın en yüksek tehdit seviyesi olduğu iddialarını da dikkate alarak gerekli önlemleri almaya devam ediyor.

İlgili Yazılar