Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Londra’da Filistin İçin Unutulmaz Bir Müzik Etkinliği Gerçekleşti

Londra’da Filistin İçin Unutulmaz Bir Müzik Etkinliği Gerçekleşti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
10 0

Roger Waters ve Diğer Sanatçılar Filistin İçin Bir Araya Geldi

Londra’daki Euston St. Pancras Kilisesi’nde düzenlenen etkinlikte ünlü müzisyen Roger Waters’ın yanı sıra Yusuf İslam (Cat Stevens) ve rapçi Lowkey (Kareem Dennis) de sahne aldı. Sanatçılar, şarkılarını Filistin halkının yanında yer alarak seslendirdi.

Roger Waters: “Soykırımın Kolaylaştırıcısı Starmer’ın Başbakan Olmasını Engelleyin”

Konser öncesinde konuşma yapan Roger Waters, Filistin’deki zor şartları ve kardeşlerinin yaşadıklarını vurgulayarak duygusal anlar yaşadıklarını ifade etti. Dünyaca ünlü şarkısı “Wish you were here”i bu kez Filistin için söyleyeceğini belirten Waters, Holborn ve St. Pancras seçim bölgesinden milletvekili adayı olan Filistin destekçisi Andrew Feinstein’a destek çağrısında bulundu.

Yusuf İslam ve Lowkey’den Filistin’e Destek

Yusuf İslam, Gazzeli çocuklar için “Wild World” şarkısını seslendirirken, Gazzeli çocukların yaşadığı acıya dikkat çekti. Rapçi Lowkey ise Gazze ve Filistin için yazdığı “Filistin asla ölmeyecek” şarkısını seslendirerek duygusal anlar yaşattı. Etkinlik, Filistin’e destek sloganlarıyla sona erdi.

Öte yandan, etkinliğin düzenlendiği kilise önünde bir grup İsrail destekçisi de protesto gösterisi düzenleyerek tepkilerini dile getirdi.

İlgili Yazılar