Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları: Filistinlilerin Acı Mücadelesi

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları: Filistinlilerin Acı Mücadelesi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
8 0

Filistinliler Bombalar Altında Yaşam Mücadelesi Veriyor

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ni hedef gözetmeksizin bombaladığı saldırılarda şimdiye kadar 37 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Sivil halk, bombardımanlardan kurtulup hayatta kalanlar ise büyük sıkıntılar ve acılarla karşı karşıya.

Enkazlar Arasında Hayat Devam Ediyor

Evleri yıkılan, zorla göç ettirilen Filistinliler, Han Yunus’un doğu kesimindeki Beni Suheyl beldesinde çadırlar arasında yaşam mücadelesi veriyor. Enkazlar arasında kurulan çadırlarda insani şartlara uygun olmayan koşullarda yaşamlarını sürdüren halk, dayanışma ve direnişle ayakta kalmaya çalışıyor.

İsrail Saldırılarına Karşı Direniş

Filistinli kadın Ummu Fevzi, yaşadığı bölgede İsrail’in yarattığı tahribata rağmen evinin enkazında direniş göstererek, “Evimizin enkazında, İsrail’in tekrar saldırması endişesiyle, korku içinde yaşam mücadelesi veriyoruz.” diyor. Ancak yaşanan acılara rağmen Filistinliler topraklarında direnmeye kararlı.

Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor

İsrail’in saldırıları sonucu en az 37 bin 551 Filistinli hayatını kaybetti ve 85 bin 911 kişi yaralandı. Binlerce ölünün enkaz altında olduğu belirtilirken, sivil altyapıya da saldırılar sürüyor. Hastaneler ve eğitim kurumları bombalanarak halkın yaşam alanları hedef alınıyor.

İlgili Yazılar