Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Parlamentosunda Esirlerin Serbest Bırakılması Talebi

İsrail Parlamentosunda Esirlerin Serbest Bırakılması Talebi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

İmza Kampanyasıyla Destek Toplanıyor

İsrail Parlamentosu’nda 120 milletvekilinden 70’i, Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin serbest bırakılmasını talep eden anlaşmayı desteklemek için imza kampanyasını imzaladı.

Gençlerin Çabası ve Hedefleri

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, İsrailli esirlerin aileleri tarafından oluşturulan genç bir grup, milletvekillerini bu anlaşmayı desteklemeleri için ikna etmek amacıyla Parlamento binasına geldi. Şu ana kadar 70 milletvekilinin imzasını toplayan gençler, toplamda 120 milletvekilinden 100’ünün desteklerini almaya çalışıyor.

Partilerin Tutumu ve Destekleyenler

Bazı partiler, tüm milletvekillerinin kampanyayı imzalayarak anlaşmaya tam destek verdiklerini açıkladı. Kampanyayı destekleyen partiler arasında Savaş Kabinesi üyesi Benny Gantz liderliğindeki Ulusal Birlik, ŞAS, Bir Gelecek Var, Ortak Arap Listesi, Arap Değişim Cephesi ve İşçi Partisi yer alıyor.

Destek Vermeyen Parti ve Milletvekilleri

Anlaşmayı desteklemeyi reddeden tek parti, Parlamentoda 5 sandalyesi bulunan aşırı sağcı Yahudi Gücü oldu. Diğer bazı partilerin milletvekilleri ise sınırlı destek verdiklerini belirtti.

Genç Grubun Açıklamaları ve Destekleyen Milletvekilleri

Genç grup, yaptıkları açıklamada bu adımın Parlamento içinde birlik anını temsil ettiğini ve çok çeşitli parti ve sektörlerden temsilcilerin esirlerin serbest bırakılmasını desteklediğini vurguladı. Anlaşmaya destek veren Likud milletvekilleri arasında Tarım Bakanı Avi Dichter, Dışişleri Bakanı Yisrael Katz ve Savunma Bakanı Yoav Galant gibi isimler bulunuyor.

İlgili Yazılar