Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Güçleri Filistin Köyüne Baskın Düzenledi: 4 Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail Güçleri Filistin Köyüne Baskın Düzenledi: 4 Filistinli Hayatını Kaybetti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

Kefr Nima Köyü Meclis Başkanı Rıfat Halife’nin Açıklamaları

Ramallah’a Bağlı Kefr Nima Köyü’nde İsrail Güçlerinin Gerçekleştirdiği Baskın

Kefr Nima Köyü Meclis Başkanı Rıfat Halife, İsrail güçlerinin Ramallah’ın batısında bulunan köye yaptığı baskında ayrım gözetmeksizin rastgele ateş açtığını belirtti. Saldırı sonucunda 4 Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve 8 kişinin de ağır yaralandığını ifade etti.

Halife’nin Açıklamaları

Halife, saldırıda İsrail askerlerinin bir araca ateş açmasının ardından köydeki Muruc bölgesinin orduya ait 50’den fazla araçla sarıldığını söyledi. Yaralıları kurtarmaya çalışan Filistinlilere ateş açıldığını belirten Halife, olayda evlerinin önünde vurulan 3 kardeşin de yaralılar arasında olduğunu aktardı. İsrail güçlerinin hala köyde konuşlu olduğunu ve ambulansların olay yerine ulaşmasının engellendiğini dile getirdi.

Filistin Kızılayı ve Olayın Gelişimi

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, Kefr Nima’da bir arabaya ateş açıldığı ve 3 kişinin yaralandığı bilgisinin geldiği, ekiplerin olay yerine intikal ettiği belirtildi. İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırı başlatmasının ardından 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırıların arttığına dikkat çekildi.

İlgili Yazılar