Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İspanya Başbakanı Sanchez, NATO Toplantısında Güçlü Bir Mesaj Verdi

İspanya Başbakanı Sanchez, NATO Toplantısında Güçlü Bir Mesaj Verdi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
3 0

Sanchez’ten Çifte Standart Eleştirisi

İspanya Başbakanı Sanchez, Washington’da gerçekleşen NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükümet Başkanları Oturumu’na katılarak güçlü bir mesaj verdi. Sanchez, toplantıda, Ukrayna’ya desteklerinin çifte standart olmadığını ve Gazze için de aynı kararlılığın beklendiğini vurguladı.

Gazze’deki İsrail Saldırıları

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail’in 278 gündür devam eden saldırılarında son 24 saatte 52 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 208 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. Toplamda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 38 bin 295’e ulaşırken yaralıların sayısı 88 bin 241’e çıktı.

Endonezya Hastanesi’nde Kıtlık

Gazze Şeridi’ndeki Endonezya Hastanesi, jeneratörleri çalıştırmak için gerekli yakıt ile ilaç ve tıbbi malzeme eksikliği yaşadığını duyurdu. Hastanenin İsrail bombardımanında zarar görmesi nedeniyle hasta ve yaralılarla dolu olmasına rağmen yatak kapasitesinin azaldığı belirtildi.

Refah’a Kara Saldırısı

İsrail ordusu, zorla yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdi. Refah Sınır Kapısı’nın kapalı olması, Gazze’ye insani yardım girişlerini önemli ölçüde engelliyor ve bölgede gıda sıkıntısını arttırıyor.

İlgili Yazılar