Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor: Son Durum

Gazze’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor: Son Durum

haber haber - - 2 dk okuma süresi
11 0

Gazze Sivil Savunma: Onlarca Ev Hedef Alındı, Ölü ve Yaralılar Var

Gazze Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basal, İsrail ordusunun Şucaiyye’de onlarca evi hedef aldığını ve evlerde, yollarda onlarca ölü ve yaralı olduğunu belirtti. Saldırılar nedeniyle mahsur kalan ailelerin olduğunu ve bölgeden çıkarılmaları çağrısında bulundu. Şucaiyye’nin durumunun zor ve trajik olduğunu vurgulayan Basal, on binlerce kişinin göç ettiğini ve barınma sıkıntısı yaşadıklarını ifade etti.

Gazze’deki Gıda ve Temel İhtiyaç Maddelerinde Sıkıntı

Savaşın devam etmesi ve yardımların ulaşmaması nedeniyle Gazze ve Kuzey Gazze’deki gıda ve temel ihtiyaç maddelerinde sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Basal, bölgedeki insanların yaşam mücadelesinin giderek zorlaştığını dile getirdi.

İsrail’in Gazze’deki Katliamı: Son Durum

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik 265 gün süren saldırılarının sonucunda son 24 saat içinde gerçekleşen saldırılarda 47 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 52 kişinin yaralandığı bildirildi. Toplamda ise İsrail saldırılarında ölenlerin sayısının 37 bin 765’e, yaralananların sayısının ise 86 bin 429’a yükseldiği belirtildi.

Filistin Kızılayı: Gazze’deki Ambulanslar Hizmet Dışı

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in yakıt sıkıntısı yaratarak Gazze’deki 18 ambulansın hizmet dışı kalmasına neden olduğu ve yardımların engellendiği ifade edildi. UNRWA’nın ambulans filosu için yaptığı yakıt sevkiyatının da teslim alınamadığı belirtilerek, Gazze’deki sağlık hizmetlerinin olumsuz etkilendiği vurgulandı.

İlgili Yazılar