Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistin Esirler Cemiyetinden İsrail’in Gazetecilere Yönelik İhlalleri Açıklandı

Filistin Esirler Cemiyetinden İsrail’in Gazetecilere Yönelik İhlalleri Açıklandı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
12 0

İsrail’in Gazetecilere Yönelik Baskıları Artıyor

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail’in Gazze Şeridi ve Batı Şeria’da gözaltına aldığı gazetecilere ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Açıklamada, İsrail güçlerinin Filistin halkına karşı yürüttüğü “soykırım” politikalarına dikkat çekildi.

Gazeteciler Gözaltında Tutulmaya Devam Ediyor

İsrail’in Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği saldırılarda 80 Filistinli gazetecinin gözaltına alındığı ya da alıkonulduğu belirtildi. 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarda 49 gazetecinin hala tutulduğu bildirildi. El Halil’de ise Bilal Tavil ve Mahmud Fatafata isimli gazetecilerin tutukluluk sürelerinin uzatıldığı açıklandı.

İsrail’in Baskıları Sürüyor

İsrail’in basın mensuplarına yönelik idari tutuklamaları gerekçe göstererek kontrol ve denetim mekanizması olarak kullandığı vurgulandı. Gazetecilere işkence, aç bırakma ve diğer insan hakları ihlallerinin yapıldığı belirtildi.

Uluslararası Topluma Çağrı

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail’in gazetecilere yönelik ihlalleri nedeniyle uluslararası toplumu sorumluluk almaya çağırdı. İsrail’in Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği saldırılarda binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve altyapının tahrip edildiği bilgisi paylaşıldı.

İlgili Yazılar