Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. BM Sözcüsü Stephane Dujarric, İsrail’in Gazze’deki Sivil Katliamını Kınadı

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, İsrail’in Gazze’deki Sivil Katliamını Kınadı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
9 0

Stephane Dujarric’in Açıklamaları:

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dujarric, İsrail’in Gazze’deki sivil katliamının acı bir göstergesi olduğunu vurgulayarak, sığınak olarak kullanılan okulun sivillere temel hizmetler sağlamaya çalıştığını belirtti.

Okullar Sığınak Haline Geldi

Dujarric, Gazze’de eğitim hizmetlerinin verilemediğini, UNRWA’nın sağladığı eğitimin de 300 bin çocuktan mahrum kaldığını ifade etti. Bu nedenle okulların sığınağa dönüştüğüne dikkat çeken Dujarric, “Gazze’de güvenli hiçbir yer yok.” dedi.

BM Genel Sekreteri’nin Tutumu

Dujarric, BM Genel Sekreteri Guterres’in İsrail’in saldırısını kınadığını belirterek, Guterres’in çatışmanın sonlanmasını arzuladığını ve BM’nin ateşkes, yardım erişimi ve esirlerin serbest bırakılmasını istediğini vurguladı. Dujarric, Genel Sekreter’in herhangi bir çatışmada olduğu gibi, bu durumda da taraf olmadığını belirtti.

“İsrail, Her Şeyi Vurdu”

Dujarric, İsrail’in sivillerin barındığı okullar, hastaneler, üniversiteler ve evleri vurduğunu ifade ederek, Gazze’de güvenli bir yer olmadığını ve İsrail’in de vurmadığı yer kalmadığını söyledi. Sözcü, İsrail’in Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki UNRWA’ya ait okula düzenlediği saldırıda 14’ü çocuk, 9’u kadın 40 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

İlgili Yazılar