Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beyaz Saray Sözcüsü, Parkinson Uzmanı Doktorun Ziyaretini Açıkladı

Beyaz Saray Sözcüsü, Parkinson Uzmanı Doktorun Ziyaretini Açıkladı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
7 0

Karine Jean-Pierre, Beyaz Saray Ziyaretleri Hakkında Soruları Yanıtladı

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Parkinson hastalığı uzmanı bir doktorun Beyaz Saray’ı 8 ayda 8 kez ziyaret ettiğinin ortaya çıkmasıyla ilgili soruları cevapladı. Jean-Pierre, bu uzmanın Beyaz Saray ziyaretinin içeriği hakkında “güvenlik” nedeniyle konuşamayacağını belirtti.

Biden’ın Sağlık Durumu ve Ziyaretler Hakkında Açıklamalar

Jean-Pierre, gazetecilere, “Başkan, Parkinson tedavisi görüyor mu?” ve “Başkan, Parkinson için ilaç alıyor mu?” gibi sorulara “Hayır” yanıtını verdi. Biden’ın yıllık rutin sağlık kontrolü kapsamında şu ana kadar sadece 3 kez nörolog tarafından muayene edildiğini belirtti.

Parkinson uzmanı Dr. Kevin Cannard’ın Beyaz Saray ziyareti sırasında Biden’ı muayene edip etmediği veya Biden’ın özel doktoruyla ne görüştüğü konusundaki soruları ise cevapsız bıraktı.

ABD Başkanlık Seçimleri ve Biden

Beyaz Saray ziyaretçi kayıtlarına göre, Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nden Dr. Kevin Cannard, Temmuz 2023’ten Mart 2024’e kadar Beyaz Saray’ı 8 kez ziyaret etti. Hareket bozuklukları konusunda uzmanlaşmış bir nörolog olan Cannard’ın Biden’in özel doktoru ile de görüştüğü kaydedildi.

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Partili Joe Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump arasındaki rekabet sürerken, Biden’ın sağlık durumu ve ziyaretler hakkındaki tartışmalar devam etmektedir. Biden, yarıştan çekilmeyeceğini açıklamıştı.

İlgili Yazılar