Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Almanya ve Hollanda’dan Lübnan’a Seyahat Uyarıları

Almanya ve Hollanda’dan Lübnan’a Seyahat Uyarıları

haber haber - - 2 dk okuma süresi
10 0

Almanya, Vatandaşlarına Lübnan’dan Ayrılmaları Çağrısında Bulundu

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yayımlanan seyahat uyarısında Lübnan’a seyahat eden Alman vatandaşlarına acil bir çağrı yapıldı. Bölgedeki güvenlik durumunun değişkenliğine dikkat çekilen açıklamada, Lübnan ile İsrail arasındaki sınır bölgesindeki artan askeri çatışmalara vurgu yapıldı. Durumun daha da şiddetlenmesi ve çatışmanın genişlemesi olasılığına işaret edilerek, Alman vatandaşlarının ülkeden acilen ayrılmaları istendi.

Hollanda da Benzer Uyarıda Bulundu

Hollanda Dışişleri Bakanlığı da resmi hesabından yaptığı paylaşımda, vatandaşlarına Lübnan’a seyahat etmemeleri ve halihazırda ülkeden ayrılma imkanları varken derhal bu adımı atmaları çağrısında bulundu.

Çatışmalarda Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor

Lübnan’daki çatışmalarda son verilere göre, İsrail’in saldırılarında 435 kişi hayatını kaybetti. Çatışmalarda 347 Hizbullah mensubu, 63 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad üyesi ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin de yaşamını yitirdiği belirtildi. Ayrıca, Lübnan Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre yerinden edilen kişi sayısı 92 bin 228’e ulaştı.

Uluslararası Endişe Artıyor

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, bölgedeki tansiyonun artmasının yeni bir savaşı tetikleyebileceği uyarısında bulunarak, AB’nin Güney Lübnan’da barış ve istikrarın korunması için Lübnan Silahlı Kuvvetleri ve Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücü’nü desteklediğini vurguladı.

İlgili Yazılar