Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD Dışişleri Bakanlığı: “İsrail’in Filistinlilere Ait Parayı El Koyması Yanlış”

ABD Dışişleri Bakanlığı: “İsrail’in Filistinlilere Ait Parayı El Koyması Yanlış”

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, İsrail’in Filistinlilere Ait Parayı El Koymasıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın toplantısında İsrail’in Filistinlilere ait parayı el koyması konusunda açıklamalarda bulundu. Miller, bu fonların Filistin halkına ait olduğunu vurgulayarak, derhal Filistin yönetimine nakledilmesi gerektiğini belirtti.

İsrail’in Aşırı Sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich’in Kararı “Olağanüstü Derecede Yanlış”

Miller, İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich’in kararını “olağanüstü derecede yanlış” olarak nitelendirirken, Filistin halkının kendi fonlarına erişme ve hükümetlerini finanse etme hakkının önemini vurguladı. Smotrich’in bu kararının sadece Filistin halkına değil, İsrail’in çıkarlarına da zarar verdiğini savundu.

İsrail’in Cenin’e Yönelik Saldırıları Uluslararası İnsancıl Hukuka Aykırı

İsrail’in işgali altındaki Batı Şeria’daki Cenin Mülteci Kampı’na yönelik devam eden baskınlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Miller, “İsrail’in askeri operasyonlarını uluslararası insancıl hukuka uygun şekilde yürütmesi gerektiğini” belirtti. İsrail’in meşru terörle mücadele faaliyetlerini sivillere zarar vermeden gerçekleştirmesi gerektiğini vurguladı.

Sözcü Miller, İsrail’in Gazze Şeridi’ne başlattığı saldırıların ardından işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te artış yaşanan gözaltı, baskın ve saldırılarda 543 Filistinlinin hayatını kaybettiğini belirtti.

İlgili Yazılar