Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TİM Brüksel Temsilciliği’nin Açılışında Bulundu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TİM Brüksel Temsilciliği’nin Açılışında Bulundu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Brüksel Temsilciliği’nin açılışında bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “Bugün hayırlı bir açılış için Brüksel’deyiz. Şahsen 40 yıl önce ilk defa ayak bastığım Brüksel’de bu defa Türkiye’mizin ihracatçılar ailesini temsil eden TİM Brüksel Temsilciliği ofisinin açılışında bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Bakan Bolat, Müzakereleri İkili Düzeyde Sürdürecek

Bakan Bolat, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ve Çekya Ticaret ve Sanayi Bakanı Jozef Sikela gibi yetkililerle ikili görüşmeler yapacağını dile getirerek, “Hükümetimizin göreve gelişinin üzerinden geçen 1 yıl içinde Türkiye ile AB Komisyonu arasında son derece yapıcı, samimi ve ilerleme isteğiyle oluşan bir dönemi geride bıraktık.” şeklinde konuştu.

Yüksek Düzeyli Ticari Diyalog Başlıyor

Bakan Bolat, AB Komisyonunun Gümrük Birliği güncelleme müzakerelerine başlamak için AB Konseyinden yetki beklediğini belirterek, “AB Komisyonu böyle bir yetkiyi almadan önce Türkiye ile yüksek düzeyli ticari diyalog başlatılmasını önerdi. Biz de memnuniyetle kabul ettik.” dedi.

Brüksel, Türkiye Açısından Önem Taşıyor

Bakan Bolat, Brüksel’in Türkiye açısından siyasi, askeri, ekonomik ve ticari olarak büyük önem taşıdığını belirterek, “AB ile olan ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz. TİM Brüksel Temsilciliği’nin açılışı, Türkiye-AB ticari ilişkilerine daha da ivme kazandıracak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar