Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Milli İstihbarat Akademisi Lisansüstü Programlarına Başvurular Başladı

Milli İstihbarat Akademisi Lisansüstü Programlarına Başvurular Başladı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

Başvurular 5 Temmuz’a Kadar Alınacak

Milli İstihbarat Akademisi, lisansüstü eğitim vermek üzere başvuruları almaya başladı. Başvurular, 5 Temmuz tarihine kadar “basvuru.mia.edu.tr” adresinden yapılacak.

İki Yüksek Lisans Programı Adaylara Kapılarını Açıyor

Akademi, İstihbarat ve Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü bünyesindeki “İstihbarat Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans Programı” ve “Güvenlik Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans Programı”na başvuruları kabul edecek.

Adaylarda Aranan Koşullar

Başvuru yapacak adaylardan en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarından en az 2,5 genel ağırlıklı not ortalaması bekleniyor. ALES’ten en az 75 puan alınması gereken başvurularda, İngilizce YDS ya da e-YDS’den en az 80 puan veya buna denk uluslararası sınavlardan puan şartı aranacak.

Akademik Nitelikte Uzmanlar Yetiştirilecek

Milli İstihbarat Akademisi, Türkiye’nin stratejik önceliklerine uygun olarak akademik nitelikte uzmanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Akademiden mezun olan öğrenciler, özel sektör, akademi ve devlet kurumlarında çalışma fırsatı bulacaklar.

Geniş Bir Perspektif Kazandırılacak

İstihbarat Çalışmaları ve Güvenlik Çalışmaları yüksek lisans programları, öğrencilere geniş bir perspektif sunmayı amaçlıyor. Bu programlarla istihbarat alanında bilimsel ve teorik altyapı geliştirilerek eleştirel düşünce desteklenmeye çalışılacak.

İlgili Yazılar