Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Emekliler Bayramda İkramiyeyle Yetinmek Zorunda

Emekliler Bayramda İkramiyeyle Yetinmek Zorunda

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

Emekliler, Kurban Bayramı’nda Maaşlarını Alamadı

Çocukları ve torunlarıyla bir araya gelmeyi bekleyen emekliler, bu bayramda kurban kesemediği gibi, ekonomi politikaları nedeniyle harçlığa dönen 3 bin liralık ikramiyesine mahkum edildi.

Bayram Tatili İkramiyelerle Geçirilecek

Bayram tatilleri öncesinde maaşları ödenen emekliler, bu kez bayramı sadece ikramiyeleri ile geçirmek zorunda kalacak. Önceki yıllarda ikramiyeleriyle birlikte maaşları da ödeme tarihleri öne çekilerek bayram öncesi ödenen emekliler, bu bayramı daha buruk geçirecek.

Emekliler Bayramda 3 Kuruşa Mahkum Edildi

Açlık sınırının yarısı kadar maaşla geçim savaşı veren milyonlarca emekli ‘hiç değilse bayramda yüzümüz güler’ diye bekledi ancak iktidar emekliyi bayramda 3 kuruşa muhtaç bıraktı. İkramiyelerini 10 Haziran’dan itibaren almaya başlayan emeklilerin maaşları, 15 Haziran’da başlayan ve 9 gün sürecek bayram tatili sonrasına kaldı.

Emeklilerin Maaşları Ay Sonunda Ödenecek

Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme takviminin belli olmasıyla beraber emekliler maaşlarının da bayramdan önce ödeneceğine dair açıklama bekledi. Ancak iktidar, bu bayramda memur, kamu işçisi ve emekli maaşı ödemelerine ilişkin herhangi bir düzenleme yapmadı. MAAŞLAR AY SONUNDA Memur emeklileri maaşları her ayın 15’inde, SSK emeklilerine tahsis numaralarına göre her ayın 17’si ve 26’sı arasında, Bağ-Kur emeklilerine de aynı şekilde her ayın 25’i ve 28’i arasında ödeniyor.

İlgili Yazılar