Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bakan Göktaş Açıkladı: Ailenin Dijital Risklerden Korunması İçin Çalışmalar Başlıyor

Bakan Göktaş Açıkladı: Ailenin Dijital Risklerden Korunması İçin Çalışmalar Başlıyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
15 0

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı

Bakan Göktaş, 2024-2028 yıllarını kapsayacak “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı” çerçevesinde aile kurumunun dijital risklere karşı korunması için adımlar atacaklarını açıkladı. Göktaş, dijital dünyanın aile yapısını tehdit ettiğini vurgulayarak, aile içi ilişkilerin ve değerlerin korunmasının önemine dikkat çekti.

Araştırma ve Bilinçlendirme Çalışmaları

Bakan Göktaş, ailenin dijital risklerden korunması için yapılan saha araştırmalarında önemli bulgular elde ettiklerini belirtti. Medyanın aileye duyarlı bir iletişim anlayışına sahip olması gerektiğine vurgu yapan Göktaş, aile bireylerinin riskler konusunda bilinçlendirilmesi ve aile dostu içeriklerin yaygınlaştırılmasının gerekliliğine işaret etti.

İşbirlikleri ve Eğitim Programları

Bakan Göktaş, ailenin dijital risklerden korunması kapsamında TRT ve RTÜK ile işbirliği yapacaklarını duyurdu. Aile dostu medya yapımlarının artırılması ve dijital içeriklere erişimin güvenli hale getirilmesi için çeşitli adımlar atacaklarını ifade etti. Ayrıca, ailelere medya okuryazarlığı ve dijital ebeveynlik konularında eğitimler verilerek bilinçlendirme çalışmalarının artırılacağını belirtti.

İlgili Yazılar