Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Vergi ve Harç Zamlarına Büyük Tepki

Vergi ve Harç Zamlarına Büyük Tepki

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

CHP’li Vekillerden Sert Eleştiriler

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, yeni vergi düzenlemelerine sert tepki gösterdi. Toprak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e eleştirilerde bulunarak, “Hazine ve Maliye Bakanı, neye ne kadar zam yapalım, kimden daha çok vergi alalım diye düşünüp yeni icatlar çıkarıyor” dedi.

En Pahalı Pul Tartışması

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, vergi düzenlemeleri kapsamında yurt dışı çıkış harcının 1.500-3.000 lira arasına çıkarılmasına tepki gösterdi. Salıcı, Türkiye’nin dünyanın en pahalı pulunu keşfettiğini belirterek, “İktidar bir pula 3 bin lira fiyat çekiyor, dünyanın neresinde görülmüş böyle vergi?” ifadelerini kullandı.

“Bu Para Resmen Haraç Oldu”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, yurt dışı çıkış harcının vatandaşa hiçbir hizmet karşılığında alındığını belirterek, “Bu para resmen haraç oldu. Ne hizmet veriyorsunuz da vatandaştan 3 bin lira harç alacaksınız?” açıklamasında bulundu.

İYİ Parti’den Karşı Hamle

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, yurt dışı çıkış harcının 3 bin liraya çıkarılmasına karşı çıkarak, kanun teklifi hazırladı. Zorlu, “Gelir İdaresi Başkanlığı’nın önerisi kabul edilemez” diyerek tepkisini dile getirdi.

Endişe Veren Artışlar

Yurt dışı çıkış harcının fahiş biçimde arttırılmasına yönelik vergi düzenlemesi, turizm ve sınır ticareti yapmak isteyenleri endişelendiriyor. Güneydoğu’da günübirlik ticaret yapan bölge halkı da ekonominin çökeceği uyarısında bulundu.

İlgili Yazılar