Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. TOSFED Başkanı ve Milli Pilot İstanbul Park’ta Açıklamalarda Bulundu

TOSFED Başkanı ve Milli Pilot İstanbul Park’ta Açıklamalarda Bulundu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı’ndan İstanbul Park Açıklaması

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ta milli pilot Cem Bölükbaşı ile birlikte önemli açıklamalarda bulundu. Üçlertoprağı, pistin yeni işletmecisinin 29 Mayıs’ta devralındığını belirterek, “Burası aslında bir kangren haline dönmüştü. Yıllardır bekliyorduk. Devletimiz buraya büyük yatırım yaptı. Son bir yıldır sıkıntılı bir durum vardı. Bütün süreçler tamamlandı ve ihale sonucunda yeni bir firma bu tesisi devraldı. Haklarımız ve ilgili şirketin talebi üzerine buradaki tesisin yönetiminden ve sportif işleyişinden sorumlu olacağız. Çok mutluyuz.”

İstanbul Park’ın Geleceği ve Uluslararası Yarışlar

Üçlertoprağı, “Sporcularımız yurt dışındaki yarışlara daha hazır gidebilecek. Yıllar sonra buraya milli sporcularımız ve halkımız erişebilecek. Milli sporcularımız antrenman yapabilecek. Formula 1 şartı var 2026’da. Uluslararası serileri buraya getirmek için elimizden geleni yapacağız. Burası artık Uluslararası Otomobil Federasyonunun (FIA) da önemli merkezlerinden biri olacak.” şeklinde konuştu.

Milli Pilot Cem Bölükbaşı’nın Görüşleri

Milli pilot Cem Bölükbaşı ise, “Artık burada antrenman yapma şansına erişebileceğiz. Avrupa’ya veya ABD’ye gitmeden antrenman yapabileceğimiz bir yerin olması büyük kolaylık. İlk defa böyle bir pistimiz olacak. Umarım herkes faydalanabilir.” dedi. Bölükbaşı, pistten en verimli şekilde faydalanacaklarını ve antrenman yapmaktan sabırsızlandığını belirtti.

İstanbul Park’ın geleceği ve otomobil sporları için önemli adımların atıldığı bu açıklamalar, Türk otomobil sporları camiası için umut verici bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar