Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kripto Piyasaları Sert Satışlarla Karşılaştı

Kripto Piyasaları Sert Satışlarla Karşılaştı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
6 0

Kripto Piyasası Mt Gox Borsasının Bitcoin Transferiyle Sarsıldı

Haftanın son iş gününde kripto para piyasaları, **sert satışlara maruz kalarak** dalgalı bir seyir izledi. Mt Gox borsasının 47 bin 229 Bitcoin’i başka bir cüzdana taşıması sonucunda, Bitcoin 55.000 doların altına düşerek günlük 665 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti.

Bitcoin, Mt. Gox Borsasının Olumsuz Etkilerini Hissediyor

Bitcoin, iflas eden Mt. Gox borsasının 2014 yılında çalınan varlıklarının sahiplerine dağıtma sürecinin başlamasıyla **sert bir değer kaybı** yaşadı. Lider kripto varlık, şubattan bu yana en düşük seviyesi olan 53.219 dolara kadar gerileyerek haftalık bazda yüzde 9 değer kaybı yaşadı. Bu durum, mart ayında görülen zirveden bu yana yüzde 26’nın üzerinde bir değer kaybına denk geliyor.

Politik Belirsizlikler Kripto Piyasalarını Etkiliyor

Analistler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki düşüşün, Mt. Gox’un çalınan varlıklarını sahiplerine dağıtmasına bağlı olarak yaşandığını belirtiyor. Ayrıca, ABD’deki başkanlık seçimlerine yönelik belirsizliklerin de **kripto varlıklar üzerinde satış baskısı oluşturduğu** ifade ediliyor. Demokratların başkan adayı olarak daha az kripto yanlısı bir adayın seçilmesi ihtimali, bu belirsizliği arttırıyor.

Ethereum da Değer Kaybetti

Ethereum da, son beş iş gününde yüzde 15’lik bir kayıpla 2.822 dolardan alıcı buldu. Bu durum, Ethereum için son 2 ayın en düşük seviyesi olarak kayda geçti. Mt Gox’un alacaklılarına dağıtacağı Bitcoin, Bitcoin Cash ve Japon Yeni gibi varlıkların satışı bekleniyor.

Kripto Para Hırsızlıklarında Artış

Kripto para hırsızlığı vakaları 2024’ün ilk yarısında önemli bir artış göstererek, **kayıpların 1.38 milyar dolara ulaştığı** belirtiliyor. TRM Labs, bu artışı, daha büyük çaplı saldırılar ve kripto para birimlerindeki değer artışlarıyla ilişkilendiriyor.

İlgili Yazılar