Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro’ya Filistin Devlet Nişanı Takdim Edildi

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro’ya Filistin Devlet Nişanı Takdim Edildi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Filistin Hükümeti, Cumhurbaşkanı Petro’ya Devlet Nişanı Verdi

Kolombiya’nın başkenti Bogota’daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı Casa de Narino’da gerçekleştirilen törende, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Cumhurbaşkanı Petro’ya devlet nişanını takdim etti.

Petro, Filistin Halkı ve Dışişleri Bakanı Maliki’ye Teşekkürlerini İletti

Cumhurbaşkanı Petro, Filistin’in maruz kaldığı haksızlıkları dünyaya duyuran ve İsrail’in Gazze saldırılarına sert tepki gösteren tutumu nedeniyle Filistin halkına ve Dışişleri Bakanı Maliki’ye teşekkürlerini iletti. Petro, “Hayatımın en değerli hediyesi olarak gördüğüm bu nişanı bana layık gören Filistin halkına teşekkür ediyorum.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Dışişleri Bakanı Maliki’nin Teşekkür ve Övgü Dolu Sözleri

Dışişleri Bakanı Maliki, Petro’ya cesaretle gösterdiği çaba için minnettar olduğunu belirterek, Filistin’in kahramanları, şehitleri, büyükleri ve tüm halkı adına Petro’ya teşekkür etti. Maliki, Petro’ya Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas adına en saygın nişanın takdim edildiğini ve Filistin’in sesi, umudu ve yaşamın sesine dönüştüğünü vurguladı.

Kolombiya, Filistin halkına yönelik devam eden saldırıları gerekçe göstererek 3 Mayıs’ta İsrail ile diplomatik ilişkileri kestiğini duyurmuştu.

İlgili Yazılar