Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İstanbul’da “Cumhuriyete Doğru” Tiyatro Oyunu Sahnelendi

İstanbul’da “Cumhuriyete Doğru” Tiyatro Oyunu Sahnelendi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

Bakan Tekin ve Diğer Yetkililer Oyunu İzledi

Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’nda, Bora Severcan tarafından yazılan ve yönetilen, orijinal müzikleri Selim Atakan tarafından bestelenen “Cumhuriyete Doğru” tiyatro oyunu, İstanbul’da ikinci kez sahnelendi. Oyun, proje yapımcılığını Volkan Severcan, proje danışmanlığını Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş üstlendi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin’in yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci ve İstanbul Valisi Davut Gül’ün de izlediği oyun, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Oyunculara Tebrikler ve Teşekkürler

Oyunun ardından sahneye çıkan Bakan Tekin, oyuncuları tebrik etti. Bakan Tekin, 5’inci veya 6’ncı izleyişi olduğunu belirterek, oyunun Türk tiyatro tarihine ve siyasi hayatına iz bırakacağına inandığını söyledi.

Bakan Tekin, “Bu oyun dünyaya, Türk tiyatro tarihine değil aynı zamanda Türk siyasi hayatına da iz bırakacak, bundan yüzde yüz eminim. Bu oyunun aynı zamanda Türk siyasi hayatında da bir çığır açacağına inanıyorum.” dedi.

Oyunun Geçmişi ve Başarıları

“Cumhuriyete Doğru” tiyatro oyunu bugüne kadar 30 farklı ilde 40 defa sahnelenerek, yaklaşık 40 bin öğretmen, öğrenci ve izleyiciyle buluştu. İstanbul’daki Tüpraş Stadyumu’nda 400 kişilik kadrosuyla binlerce izleyiciye ulaşan oyun, Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki kahramanlık hikayesini anlatıyor.

Oyunda yer alan öğretmenlerden ve profesyonellerden oluşan orkestra ve koro, müziklerini Selim Atakan’ın bestelediği oyunun başrollerini üstlenen isimler arasında Serdar Yeğin, Gülen Karaman, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Yenilmez, Zuhal Yalçın, Şebnem Özinal, Ziya Kürküt, Sefa Zengin, Bora Severcan, Yiğit Yapıcı ve Volkan Severcan yer alıyor.

İlgili Yazılar