Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrailli Esirlerin Serbest Bırakılması İçin Parlamentoda Kampanya

İsrailli Esirlerin Serbest Bırakılması İçin Parlamentoda Kampanya

haber haber - - 1 dk okuma süresi
13 0

Gençler Milletvekillerinden Destek İstiyor

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, İsrailli esirlerin ailelerinden oluşan genç bir grup, milletvekillerini, yakınlarının serbest bırakılmasına yönelik anlaşmayı desteklemeleri için ikna etmek amacıyla Parlamento binasına geldi.

İmzalar Hedefleniyor

Gençlerin şu ana kadar kampanya üzerinde 70 milletvekilinin imzasını topladığı ve bugün de toplam 120 milletvekilinden 100’ünün imzasını alma hedefiyle çalışmalarını sürdüreceği belirtiliyor.

Partilerin Tutumu

Habere göre, kampanyayı destekleyen partiler arasında Ulusal Birlik, ŞAS, Bir Gelecek Var, Ortak Arap Listesi, Arap Değişim Cephesi ve İşçi Partisi bulunuyor. Ancak anlaşmaya destek vermeyi reddeden tek parti, Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir’in başkanlığındaki Yahudi Gücü olarak belirtiliyor.

Önemli Destekler

Likud milletvekillerinden Tarım Bakanı Avi Dichter, İnovasyon, Bilim ve Teknoloji Bakanı Gila Gamliel, Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Ulaştırma Bakanı Miri Regev, Savunma Bakanı Yoav Galant, Stratejik İşler Bakanı Ron Dermer ve Meclisteki koalisyon başkanı Ofir Katz’ın da aralarında bulunduğu isimlerin anlaşmaya destek verdiği vurgulanıyor.

İlgili Yazılar