Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Ordusunun Gazze’deki Okula Düzenlediği Saldırıda 32 Kişi Hayatını Kaybetti

İsrail Ordusunun Gazze’deki Okula Düzenlediği Saldırıda 32 Kişi Hayatını Kaybetti

haber haber - - 1 dk okuma süresi
10 0

İsrail Ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki Okulu Vurdu

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nda Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı’na (UNRWA) ait yerinden edilenlerin barındığı bir okula düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 32 kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

Katliamın Detayları

Gazze’deki hükümetin medya ofisinin Telegram hesabından yapılan yazılı açıklamada, saldırı sonucunda 27 kişinin cenazesinin Aksa Şehitleri Hastanesi’ne ulaştığı, onlarca yaralının getirildiği belirtildi. Açıklamada, saldırı sonucu hastanenin kapasitesinin üç katı yaralı ve hastalarla dolduğuna vurgu yapıldı. Hastaneye ölü ve yaralıların getirilmeye devam edildiği kaydedildi.

Kınama ve Çağrı

Açıklamada İsrail’in bu katliamları yaparak soykırım suçu işlemesi kınandı. Amerika’nın İsrail’e verdiği destek de kınandı ve uluslararası topluma, Gazze’deki sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik soykırımı durdurması için İsrail’e baskı yapma çağrısında bulunuldu. Ayrıca uluslararası topluma, Gazze Şeridi’nde sivillere yönelik bu günlük katliamlara ve soykırıma katılan İsrailli ve Amerikalı savaş suçlularını yargılamaları çağrısında bulunuldu.

İlgili Yazılar