Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İngiltere’deki Zengin Yabancılar, Vergi Değişikliği Nedeniyle Ülkeyi Terk Ediyor

İngiltere’deki Zengin Yabancılar, Vergi Değişikliği Nedeniyle Ülkeyi Terk Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Zengin Yabancılar Vergi Değişikliği Nedeniyle Ülkeyi Terk Ediyor

İngiltere’nin ikametgahı ülke dışında olan yabancı zenginlerden alınan vergide değişikliğe gitme kararı, zenginlerin ülkeyi terk etme kararı almalarına neden oluyor. Varlıklı yabancılar, “non-dom” rejiminin kaldırılacak olmasının, ülkeyi terk etmelerinde etkili olduğunu belirtiyor.

İngiltere’nin Çekiciliği Düşüyor

İngiltere’den ayrılan zenginlerin sayısında artış yaşanırken, Brexit, mali ve siyasi istikrarsızlık ile güvenlik endişeleri de ülkeyi terk etmelerinde etkili oluyor. Hem Muhafazakar hem de İşçi Partisi tarafından desteklenen vergi değişikliğinin ardından, ülkenin zenginler için çekiciliğinin azaldığı görülüyor.

Yabancılar Diğer Ülkelere Yöneldi

İngiltere’den ayrılan zenginler arasında en popüler ülkeler arasında İtalya, İsviçre, Malta ve Orta Doğu ülkeleri yer alıyor. Londra’dan İsviçre’ye taşınan iş insanları, ülkedeki vergi politikalarının terk kararlarında önemli bir etken olduğunu belirtiyor.

Vergi Korkusu Ülkeyi Terk Ettiriyor

Daha sıkı bir vergi rejimi uygulanacağı korkusu, bazı Birleşik Krallık vatandaşlarının da ülkeyi terk etmeyi düşünmelerine neden oluyor. İkamet ve vatandaşlık konusunda danışmanlık yapan kuruluşlar, vatandaşlardan gelen taleplerde artış yaşandığını ve ülkeden ayrılma planlarının olduğunu belirtiyor.

İlgili Yazılar