Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Antalya Turizminde Rekor Artış

Antalya Turizminde Rekor Artış

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

Antalya, Yılın İlk 5 Ayında Turizmde Rekor Kırdı

Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın açıklamasına göre, Antalya’nın yılın ilk 5 ayında ağırladığı ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 16,26 arttı. Bu artışla birlikte Antalya, turizmde tüm zamanların en iyi başlangıç rekorunu tazeledi. İlk 5 ayda toplamda 3 milyon 959 bin 267 ziyaretçiyi ağırlayan Antalya, turizmdeki iddiasını bir kez daha kanıtladı.

En Çok Ziyaretçi Almanya’dan Geldi

Yılın ilk 5 ayında Antalya’ya en çok ziyaretçi gönderen ülke yine Almanya oldu. Almanya’dan gelen 974 bin 272 ziyaretçi ile ilk sırada yer alırken, Rusya ve İngiltere sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu. Bu ülkeleri sırasıyla Polonya, Hollanda, Kazakistan, Ukrayna, Litvanya, Belçika ve Fransa takip etti.

Mayısta Rusya’nın Önüne Geçti

Mayıs ayında da rekorlar kıran Antalya’ya en çok ziyaretçi gönderen ülke Rusya oldu. 491 bin 78 ziyaretçiyle Rusya, Almanya’nın önüne geçerken, Almanya ve İngiltere sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. Geçen yılın aynı dönemine göre, mayıs ayında ana pazar ülkelerden gelen ziyaretçi sayısında da Rusya, Almanya, İngiltere, Polonya, Hollanda, Kazakistan, Ukrayna, Romanya ve Belarus gibi ülkelerde artış kaydedildi.

İlgili Yazılar