Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Öğrencilere Ulaşım Desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Öğrencilere Ulaşım Desteği

haber haber - - 2 dk okuma süresi
6 0

Bakan Göktaş, Öğrencilere Yönelik Destek Programını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, öğrencilere yönelik ulaşım desteği programını açıkladı. Bakanlık, farklı illerde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerinin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek sağlıyor.

2022 Yılında Başlayan Destek Programı Hakkında Bilgiler

Bakan Göktaş, destek programının 2022 yılı Aralık ayında başladığını duyurdu. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilere yılda iki defa gidiş-dönüş ulaşım giderlerinin karşılandığını belirtti. Başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapıldığını vurgulayan Bakan, öğrencilere ve ailelerine desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Öğrencilere Sağlanan Destek Miktarı ve Katılım Sayısı

Bakan Göktaş, öğrencilere yönelik ulaşım desteği kapsamında 2024 yılı için tek yön için 1250 TL üst limit tutarı belirlendiğini açıkladı. Bakanlık tarafından şimdiye kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yaklaşık 56 milyon TL kaynak aktarıldı. Bu destek programından bugüne kadar 132 binden fazla öğrencinin faydalandığını belirtti.

Geleceğe Yönelik Sosyal Hizmet Modelleri

Bakan Göktaş, bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri geliştirerek toplumun her bir ferdine ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelerin desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarında olacaklarını belirtti. Destek programına ilişkin başvuruların, öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından, öğrenci ailelerinin ikamet ettiği yerde ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiğini aktardı.

İlgili Yazılar