Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD Başkanı Biden Trump’ın Suçlu Bulunduğu Davayı Değerlendirdi

ABD Başkanı Biden Trump’ın Suçlu Bulunduğu Davayı Değerlendirdi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Biden: Kararın “Hileli ve Hukuksuz” Olduğunu İddia Etmek Sorumsuzca

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, eski Başkan Donald Trump’ın suçlu bulunduğu davaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Biden, Trump’ın kararın “hileli ve hukuksuz” olduğu iddialarını “sadece bir kararı beğenmedi diye onu hileli olarak nitelemek sorumsuzca, tehlikeli ve pervasız.” şeklinde değerlendirdi.

Biden: Amerikan Hukuk Sistemi Saygıyı Hak Ediyor

Biden, Amerikan hukuk sisteminin temellerinin sağlam olduğunu ve saygı duyulması gerektiğini vurgulayarak, Trump’ın hukuk sistemi üzerinden siyasi puan kazanmaya çalıştığını savundu. Biden ayrıca, Trump’ın adil şekilde yargılandığını ve hukuki haklarını eşit şekilde kullandığını belirtti.

Trump: Kararın Siyasi Taraflılıkla Alındığını İddia Ediyor

Eski ABD Başkanı Trump ise kararın hileli ve hukuksuz olduğunu savunarak, “Bunu bana yapabiliyorlarsa herkese yapabilirler. Bunlar kötü insanlar. Çoğu durumda bunların hasta insanlar olduğuna inanıyorum.” dedi. Trump, kararın siyasi tarafgirlikle alındığını iddia ederek, “Onlar Beyaz Saray ve Adalet Bakanlığı ile tam bir işbirliği içindeler. Bunların hepsi (Joe) Biden ve belki de onun adamları tarafından yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Trump’ın “Sus Payı” Davası Hakkında

ABD Başkanı Trump, Stormy Daniels’e yasa dışı “sus payı” ödenmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında suçlanmıştı. Trump, sahtekarlık yapmaktan suçlanarak hakim karşısına çıkmış ve suçlamaları reddetmişti. Ancak jüri tarafından suçlu bulunan Trump, ABD tarihinde bu duruma düşen ilk eski başkan olmuştu. Cezasının belirleneceği duruşma 11 Temmuz’da yapılacak.

İlgili Yazılar