Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Warren Buffet’ın Şirketi Berkshire Hathaway’nin Nakit Varlıkları Rekor Kırdı

Warren Buffet’ın Şirketi Berkshire Hathaway’nin Nakit Varlıkları Rekor Kırdı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

Warren Buffet’ın Şirketi Berkshire Hathaway’nin Nakit Varlıkları Rekor Seviyeye Ulaştı

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Warren Buffet’ın şirketi Berkshire Hathaway’ın nakit varlıkları rekor seviyeye ulaştı. Şirketin nakit varlıkları, 2024’ün ilk çeyreğinde 189 milyar dolara yükselerek yeni bir rekora imza attı.

Berkshire Hathaway, Hisse Senetlerini Satışla Yükseltti

Berkshire Hathaway, hisse senetlerini satış yaparak nakit varlıklarını artırdı. Şirket, 2024 yılının ilk çeyreğinde Apple da dahil olmak üzere hisselerden 20 milyar doların biraz altında değerde satış gerçekleştirdi.

Apple Hisselerinin Satışı ve Yatırım Stratejisi

Berkshire Hathaway, Apple’daki hisselerinin önemli bir kısmını sattı. Şirket, Apple hisselerindeki değerini 2023 sonundan bu yana azaltarak, yılın başında şirketteki varlıklarının yüzde 13’ünü elden çıkardı. Bu durum, milyarder yatırımcı ve ekibinin değerli yatırımlar bulmada yaşadığı zorlukları gözler önüne serdi.

Berkshire Hathaway’ın İlk Çeyrek Performansı

Berkshire Hathaway, yüksek faiz oranlarından ve sigorta işlerindeki iyileşmelerden kaynaklanan artışlarla ilk çeyrekte güçlü kazançlar elde etti. Şirketin faaliyet karı bir önceki yıla göre yüzde 39 artarak 11,2 milyar dolara yükseldi. Ayrıca, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırma kararından da yararlandı.

İlgili Yazılar