Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ukrayna Parlamentosu Yeni Seferberlik Yasasını İmzaladı

Ukrayna Parlamentosu Yeni Seferberlik Yasasını İmzaladı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
23 0

Zelenskiy’in Yeni Seferberlik Yasası İmzalama Kararı

Ukrayna Parlamentosunun internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Zelenskiy’in seferberlik, askerlik kaydı ve askerlik hizmetiyle ilgili konuları iyileştirmeyi hedefleyen yeni seferberlik yasasını imzaladığı açıklandı.

Yasanın Yürürlüğe Girmesi

Yasa, resmi olarak yayımlandıktan 1 ay sonra yürürlüğe girecek. Ukrayna Parlamentosu, 11 Nisan’da askeri seferberlik şartlarını sıkılaştıran yasa tasarısını kabul etmişti.

Yasanın İçeriği

Sıkılaştırılmış seferberlik yasasına göre, 18 ila 60 yaş arasındaki erkekler seferberlik sırasında her zaman bir askerlik kayıt belgesi taşımalı. Ayrıca, erkekler sınır geçiş noktalarında veya sınır bölgelerinde askeri kayıt belgesini göstermek zorunda olacaklar.

Yeni Düzenlemeler

Yasanın yayınlanmasının ardından, askerlik hizmetiyle yükümlü tüm kişilerin 60 gün içinde ikamet adreslerini, iletişim bilgilerini ve askeri kayıt verilerini güncellemesi zorunlu hale gelecek. Ayrıca, 18-60 yaş arası kişilerin yabancı diplomatik kurumlardan konsolosluk hizmeti alabilmeleri için askerlik sicil bilgilerini güncellemeleri gerekecek.

İlgili Yazılar