Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Türkiye’nin Vatandaşlık Programı Modeli Geliştirilmeli

Türkiye’nin Vatandaşlık Programı Modeli Geliştirilmeli

haber haber - - 1 dk okuma süresi
31 0

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programları Değerlendiriliyor

Uluslararası alanda yaygın olan yatırım yoluyla vatandaşlık programlarında bağış ve yatırım fonu gibi unsurlar öne çıkarken, Türkiye’nin bu alandaki modelinin geliştirilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Hedef: Kalıcı ve Sürdürülebilir Bir Model

Henley& Partners’ın Türkiye Direktörü Burak Demirel, mevcut durumu değerlendirerek, gayrimenkul yoluyla vatandaşlık alımı konusunda yapılan uygulamaların sürdürülebilir olmadığını belirtiyor. Demirel’e göre, Türkiye’nin vatandaşlık programı daha kalıcı ve sürdürülebilir hale getirilmeli.

Bağış Opsiyonu Önerisi

Demirel, Türkiye’nin yatırım yoluyla vatandaşlık programında bağış opsiyonunun veya fon opsiyonunun değerlendirilebileceğini öne sürüyor. Diğer ülkelerde olduğu gibi devlete bağış yoluyla vatandaşlık verilmesinin düşünülmesi gerektiğini vurguluyor.

Yatırımcı Çekmek İçin Alternatifler

Yatırımcı çekmek için farklı opsiyonlar üzerinde durulması gerektiğini ifade eden Demirel, Türkiye’nin gelir mekanizmasını gözden geçirmesi gerektiğini belirtiyor. Örneğin, borsaya yatırımcı çekmek isteniyorsa hisse senedi opsiyonlarının öne çıkarılabileceğini söylüyor.

Güvenlik Süreçleri ve Standartlar

Demirel, uluslararası standartlar çerçevesinde güvenlik süreçlerinin önemine dikkat çekiyor. Türkiye’nin de bu alanda uluslararası servis sağlayıcılarıyla çalışarak standartlarını yükseltmesi gerektiğini belirtiyor.

İlgili Yazılar