Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Türk Savunma Sanayii Şirketleri Arasına Altınay Savunma Teknolojileri Katılıyor

Türk Savunma Sanayii Şirketleri Arasına Altınay Savunma Teknolojileri Katılıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
23 0

Altınay Savunma Teknolojileri, Robot Teknolojileri ve Sistem Entegrasyonu Alanında Önemli Bir Yer Ediniyor

Türk savunma sanayii şirketleri, finansal piyasalardaki başarılarını arttırarak gelişimlerini sürdürme hedefi doğrultusunda robot teknolojileri ve sistem entegrasyonu alanında faaliyet gösteren Altınay Savunma Teknolojileri’ni bünyesine katıyor.

Altınay Savunma Teknolojileri, Halka Arz İçin Onay Aldı

Altınay Savunma Teknolojileri, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arz için onay alarak adımlarını attı. Konsorsiyum lideri olarak TSKB’nin yer aldığı halka arzda birim pay fiyatı 32 lira olarak belirlenirken, şirketin halka arz büyüklüğü yaklaşık 2,3 milyar lira olacak.

Altınay Savunma Teknolojileri’nin Faaliyet Alanları

Altınay Savunma Teknolojileri, hareket kontrol sistemleri, insansız sistemler, deniz sistemleri, silah sistemleri, mühimmat imha ve kritik üretim sistemleri gibi alanlarda geleceği şekillendiren projelere imza atıyor. Şirket, Türkiye’nin öncelikli teknolojilerini hayata geçirerek yurt içi ve yurt dışındaki paydaşlara ürün ve teknolojiler sunuyor.

Altınay Savunma Teknolojileri’nin AR-GE Birikimi

Altınay Savunma Teknolojileri, robotik, makine, yazılım, elektrik ve elektronik, otomotiv gövde üretim teknolojileri, enerji depolama, savunma ve havacılık konularında 10 milyon saati aşan AR-GE ve ÜR-GE birikimine sahip. Şirket, Türkiye için kritik projelerde yer alarak ülkenin milli savunma sanayisine katkı sağlıyor.

Altınay Savunma Teknolojileri’nin Yeni Üretim Tesisi

Altınay Savunma Teknolojileri, Kocaeli Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve savunma ve havacılık sanayiine yönelik tasarlanan 12 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni tesisinde üretim kabiliyetlerini artırarak Türkiye’nin savunma sektöründeki yerli ve milli çözümlerini geliştirmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar