Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Tesla, Almanya’daki Giga Fabrikasında İşten Çıkarmalar Yapacak

Tesla, Almanya’daki Giga Fabrikasında İşten Çıkarmalar Yapacak

haber haber - - 2 dk okuma süresi
24 0

Tesla, Grünheide’deki Fabrikasında İşten Çıkarmaları Planlıyor

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Almanya’nın başkenti Berlin yakınlarındaki Grünheide’de bulunan giga fabrikasındaki çalışanlardan 400’ünü işten çıkarmayı planladığını bildirdi.

Küresel Olarak Düşen Talep Tesla’yı da Etkiledi

Tesla ‘dan yapılan açıklamada, elektrikli otomobiller için şu anda küresel olarak zayıflayan talebin şirketi de zorluklarla karşı karşıya bıraktığı belirtildi. Avrupa’daki ilk fabrikasında 400 kişinin işten çıkarılmasının planlandığı, bunun zorunlu işten çıkarma yerine gönüllü bir programla yapılmasının amaçlandığı ifade edildi. Gönüllü işten çıkarmalar için Almanya’daki giga fabrikasının iş konseyi ile görüşmeler yapıldığı bilgisi de açıklamada yer aldı.

Tesla’nın İlk Çeyrekteki Performansı

Tesla ‘nın nisan ayında royalbet güvenilir mi açıkladığı 2024’ün ilk 3 ayına ilişkin araç üretim ve teslimat verilerine göre, şirketin otomobil teslimatları ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5 geriledi ve 2020’den bu yana yıllık bazda ilk kez düşüş gösterdi. Tesla’nın bu yıl ilk çeyrekte teslimatını yaptığı araç sayısı 386 bin 810 oldu. Piyasa beklentisi bu sayının 450 bin civarında olacağı yönündeydi. Tesla’nın ilk çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını da bugün açıklaması bekleniyor.

İlgili Yazılar