Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Panama Devlet Başkanlığı Seçimlerinde Mulino Zaferi

Panama Devlet Başkanlığı Seçimlerinde Mulino Zaferi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Panama Devlet Başkanlığı Seçimlerinde Mulino %34,42 Oy Oranıyla Kazandı

Panama’da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinde, sandıkların %90’ının açılması sonucunda Panama’yı Kurtar İttifakı’nın adayı Mulino, oyların %34,42’sini alarak devlet başkanı seçildi.

Mulino’nun Rakipleri Lombana ve Torrijos’u Geride Bıraktı

Diğer Yol Hareketi (MOCA) adayı Ricardo Lombana %25,01 oy alırken, eski Devlet Başkanı Martin Torrijos %16 oy aldı. Yüksek Seçim Mahkemesi Başkanı Alfredo Junca, seçimlerde Mulino’nun zafer kazandığını duyurdu.

Mulino: “Omuzlarıma Ne Kadar Büyük Bir Yük Bindiğinin Farkındayım”

Mulino, seçim sonucuna ilişkin yaptığı açıklamada memnuniyetini dile getirerek, halkın kendilerine verdiği görevi “sorumluluk” ve “tevazu” ile yerine getireceklerini belirtti. Mulino, seçimleri kazanan olarak halka teşekkür ederken, milli birlik hükümetinin en kısa sürede kurulacağını taahhüt etti.

Seçime Yüksek Katılım Oranı: %77

Seçime katılım oranının %77 olduğu bilgisi paylaşılırken, bu oran son 30 yılın en yüksek katılımı olarak kayıtlara geçti. Panama’da halk, yeni devlet başkanını seçerken aynı zamanda Ulusal Meclis’in yeni üyelerini belirledi.

Mulino Kimdir?

New Orleans’taki Tulane Üniversitesi’nde deniz hukuku alanından mezun olan Avukat Mulino, Panama halkına ekonomik refah ve istihdam vaadiyle seçim kampanyası yürüttü. 2009-2014 hükümetinde Adalet Bakanı ve Kamu Güvenliği Bakanı olarak görev alan Mulino, suç örgütleriyle mücadele ve Darien Boşluğu’na açılan sınırı kapatma sözü vermişti.

İlgili Yazılar