Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Özel Sektör Öğretmenleri Ankara’da Eylemde

Özel Sektör Öğretmenleri Ankara’da Eylemde

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, Ankara’da Toplandı

Özel sektörde çalışan öğretmenler, sendikalarının çağrısıyla Ankara’ya gelerek eylem yaptılar. Bu eylemde taban maaş hakkı, Öğretmen Meslek Kanunu’na haklarının eklenmesi ve belirli süreli iş sözleşmesi uygulamasına son verilmesi talepleri dile getirildi.

MEB Binası Önünde Gösteri Yapıldı

Öğretmenler, Mithatpaşa’daki sendika binasından Kızılay Güvenpark’a yürüdü. Daha sonra şehir dışından gelen öğretmenlerle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı binası önünde toplandılar. Burada “Sözünü tutmayan Bakan Tekin istifa” ve benzeri sloganlar atıldı.

Diğer Eğitim Sendikaları da Destek Verdi

Özel sektörde çalışan öğretmenlerin eylemine diğer eğitim sendikaları da destek verdi. Yapılan basın açıklamalarında MEB Bakanı Yusuf Tekin’in istifası istendi ve talepler dile getirildi.

Öğretmenler TBMM’ye Yürümek İstedi

Öğretmenler, taleplerini iletmek amacıyla TBMM’ye doğru yürümek istediler. Ancak polis müdahale etti ve arbede yaşandı. Öğretmenlerin tepkisi üzerine polis memurunun öğretmenlere silah doğrulttuğu iddia edildi.

Öğretmenlerin Kararlı Mücadelesi Devam Ediyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Genel Başkanı, öğretmenlerin mücadelesinin kararlılıkla devam edeceğini belirterek, haksızlıklara karşı duracaklarını ve taleplerinin takipçisi olacaklarını vurguladı.

İlgili Yazılar