Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları Kapsamında Temaslarda Bulunuyor

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları Kapsamında Temaslarda Bulunuyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
25 0

Washington’da Türkiye’yi Temsil Eden Karahan, Yüksek Düzeyli Görüşmeler Gerçekleştiriyor

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları’na katılarak Türkiye’yi temsil ediyor. Karahan’ın temasları kapsamında yürüttüğü görüşmeler devam ediyor.

Dünya Bankası Yetkilileriyle Yapılan Toplantıda Türkiye’nin Ekonomik Durumu Ele Alındı

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Anna Bjerde ve IFC Türkiye ve Orta Asya Bölge Direktörü Wiebke Schloemer’in de katıldığı görüşmede Merkez Bankası Başkanı Karahan’a, TCMB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hatice Karahan eşlik etti. Türkiye’nin ekonomik durumu ve finansal istikrar konularının ele alındığı toplantıda, ülke ekonomisinin mevcut durumu ve geleceğe yönelik politikalar da masaya yatırıldı.

Karahan, Yüksek Düzeyli Temaslara Devam Edecek

Karahan’ın Washington temasları kapsamında, uluslararası kuruluşlar, merkez bankaları ve farklı ülkelerden yetkililerle yapacağı yüksek düzeyli görüşmelerin devam edeceği belirtiliyor. IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları, küresel ekonominin gündem maddelerini ele almak üzere dünya genelinden birçok ekonomi ve finans uzmanını bir araya getiriyor. Karahan’ın da bu toplantılar çerçevesinde Türkiye’nin ekonomik vizyonunu ve politikalarını uluslararası platformda temsil ettiği ifade ediliyor.

İlgili Yazılar