Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kurban Bayramında Kurban Kesim Fiyatları Belli Oldu

Kurban Bayramında Kurban Kesim Fiyatları Belli Oldu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
25 0

Vekaletle Kurbanlık Fiyatları Açıklandı

Dini bayramların ikincisi olan Kurban Bayramı’nda ibadetlerini yerine getirecek olan vatandaşlar, kurban kesim fiyatlarını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olduğunu açıkladı.

Geçen Yılki Fiyatlarla Karşılaştırma

Geçen yıl Türkiye Diyanet Vakfı, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 5 bin 950, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirlemişti. Bu yılki fiyatlar dikkate alındığında artışın olduğu görülüyor.

Kurbanlık Fiyatları Tahmini

Büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 90 ile 180 bin lira arasında, küçükbaş kurbanlık fiyatlarının ise 8 bin lira ile 18 bin lira arasında değişeceği tahmin ediliyor. Vatandaşlar, bu fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak kurbanlarını seçebilecekler.

Kurban Bağışı İçin Standlar Kurulacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edilen kurbanların yurt içinde 79 il, yurt dışında ise 47 ülke 280 bölgede kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını duyurdu. Tüm illerde ve pek çok ilçede kurban bağış stantları kurularak vatandaşların bağışlarını kolaylıkla yapmaları sağlanacak.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar da din hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikleri ve koordinatörlükler aracılığıyla kurban vekaletlerini güvenle emanet edebilecekler.

İlgili Yazılar