Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kassam Tugayları, İsrail’e Yönelik Saldırılarını Sürdürüyor

Kassam Tugayları, İsrail’e Yönelik Saldırılarını Sürdürüyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
18 0

Kassam Tugayları, İsrail Helikopterini Hedef Aldı

Kassam Tugayları, İsrail ordusuna ait bir “Apache” tipi helikopterin Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı bölgesinde hedef aldığını açıkladı. Bu saldırı, tansiyonun yüksek olduğu bölgede gerçekleşti.

Gazze’deki Çatışmaların İnsanî Boyutu

İsrail’in Gazze’yi işgalindeki son gelişmelerde, Kassam Tugayları’nın İsrail askerlerine karşı yürüttüğü çatışmalarda birçok can kaybı yaşandı. Gazze Şeridi’nde sivil altyapıya yönelik saldırılar da devam etti.

İsrail’in Açıklamaları

İsrail, Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını belirtti. Benzer şekilde, Kassam Tugayları’nın da İsrail askerlerine yönelik etkili saldırılar gerçekleştirdiği görüldü.

Çatışmaların İnsanî Ara Dönemi

Gazze’deki çatışmalara ara vermek amacıyla 24 Kasım 2023’te başlayan ve daha sonra uzatılan “insani ara” döneminde, taraflar arasında esir değişimi gerçekleşti. Ancak binlerce Filistinlinin hala İsrail tarafından alıkonulduğu belirtiliyor.

Doğu Kudüs ve Batı Şeria’daki Durum

İsrail askerleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki saldırılarında 504 Filistinlinin hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

İlgili Yazılar