Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kanada’daki McGill Üniversitesinde Filistin’e Destek Kampı Kuruldu

Kanada’daki McGill Üniversitesinde Filistin’e Destek Kampı Kuruldu

haber haber - - 1 dk okuma süresi
19 0

McGill Üniversitesi Öğrencileri Filistin’e Destek İçin Açık Alanda Kamp Kurdu

Kanada’nın Montreal şehrinde bulunan McGill Üniversitesi’nde öğrenciler, Filistin’e destek amacıyla kamp kurarak seslerini duyurmaya çalışıyor.

Öğrencilerden Filistin’e Destek Çağrısı

Göstericiler, yayımladıkları afişte **”Üniversitemizin soykırıma ortak olmasına izin vermeyeceğiz.”** mesajıyla Filistin’e destek çağrısında bulundu. McGill Üniversitesi öğrencileri, kampüs içinde toplanarak **”Yaşa Filistin”** ve **”Yatırıma Son”** sloganları atıyor.

İsrail’in Gazze Saldırılarına Karşı Mücadele

Öğrenciler, üniversitenin İsrail’in Gazze’deki saldırılarını destekleyen şirketlere sağladığı mali yatırımlara son vermesi talebinde bulunuyor. McGill Üniversitesi’nin bu konudaki tutumunu protesto etmek amacıyla kamp kurma kararı alan öğrencilere destek veren çok sayıda kişi de bulunuyor.

Polis Müdahalesi ve Öğrenci Eylemleri

Kamp alanına destek vermeye gelen öğrenci sayısının artmasıyla birlikte çevik kuvvet ekipleri kampüs dışına sevk edildi. Öğrenciler, Şubat ayında da Gazze’ye destek için açlık grevi yapmış ve Filistin halkının yanında olduğunu göstermişti.

Bu eylem, McGill Üniversitesi öğrencilerinin Filistin’e verdiği destek açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar