Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

İsrail’in Cibaliya Saldırıları

İsrail askerleri, Cibaliya beldesi ve çevre bölgelerde 12 Mayıs’ta başladıkları kara saldırılarını 15. gününde de sürdürüyor. Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail uçaklarının Cibaliya bölgesinde Filistinlilerin bulunduğu bölgeye hava saldırısı düzenlemesi sonucu hayatını kaybeden 3 kişi ve yaralananlar, Gazze kentindeki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne getirildi.

İsrail’in Hulle Ailesi’ne Yönelik Saldırısı

İsrail’in “Hulle” ailesinin evine düzenlediği saldırıda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu en az 12 kişi yaşamını yitirdi. Sivil savunma ekipleri, yerle bir olan evin enkazında hayatta kalan veya kaybolanlar için arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

İHH Tarafından Yapılan Okulun Hedef Alınması

Yine Cibaliya’da İHH tarafından yaptırılmış Necmeddin Erbakan Okulu’nun çevresinde bir eve düzenlenen saldırıda 3 Filistinli öldü, yaralananlar oldu. İsrail sivillerin yaşadığı evleri hedef alıyor.

Ölü ve Yaralı Sayısı Belirlenemiyor

Bölgede düzenlenen saldırılar sonucu yüzlerce Filistinli evlerinden ayrılarak sığınma merkezlerine gitti. Askerler, Cibaliya’da çok sayıda evi havaya uçurdu. Sivil savunma ve sağlık ekiplerinin saldırılar sonucu bölgeye ulaşımının zor olması nedeniyle ölü sayısı henüz belirlenemiyor.

Filistinlilere Yönelik Sürekli İhlaller

Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Cibaliya Mülteci Kampı’nda düzenledikleri operasyonda pusuya düşürülen İsrail askerlerinden yeni esirler aldıklarını duyurdu. İsrail ordusu ise esir alındığı iddialarını reddetti.

İlgili Yazılar