Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail ve ABD’den Önemli Toplantı: Hamas’a Karşı İşbirliği

İsrail ve ABD’den Önemli Toplantı: Hamas’a Karşı İşbirliği

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

İsrail ve ABD’li Yetkililerden Stratejik Toplantı

İsrail Savunma Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın Kerim Ebu Salim Sınır Kapısı’nı ziyaretlerinin ardından İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin de katıldığı toplantı gerçekleştirildi.

Hamas’a Karşı Ortak Kararlar Alındı

Toplantıda, İsrailli esirlerin iadesi ve **”Hamas’ın ortadan kaldırılmasına yönelik askeri operasyonların sürdürülmesi gerekliliği”** ele alındı. Gallant, Blinken’la toplantı sonrası yayımladığı video mesajda, “Hamas’ı yok etmeye, rehineleri ailelerine geri getirmeye kararlıyız.” şeklinde açıklama yaptı.

İnsani Yardımların Akışı Artırılacak

Gallant, Blinken’la Gazze’ye insani yardım akışını nasıl artırabileceklerini de görüştüklerini belirtti. Ayrıca, Gazze’ye insani yardımların geçişi için Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı ve Usdud (Aşdod) Limanı’nın bugün açılmasına karar verildi.

Gazze’deki İnsanlık Felaketi

Son olarak, Gazze Şeridi’nde yaşanan dramatik durum da gündeme geldi. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli hayatını kaybetti. Bölgede sağlık sisteminin çökmek üzere olduğu ve birçok kişinin yaralı veya kayıp olduğu belirtiliyor. Gazze Şeridi’nde 2,3 milyon insan ağır bir insanlık felaketiyle karşı karşıya.

İlgili Yazılar