Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Hava Saldırılarında Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

İsrail Hava Saldırılarında Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

Filistin’de İsrail’in Hava Saldırılarına Maruz Kalan Bölgelerde Ölü ve Yaralılar Var

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Han Yunus’un güneyindeki Mean bölgesinde Ebu Cezer ailesine ait bir eve hava saldırısı düzenledi. Bu saldırı sonucunda, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi öldü. Cenazeler, şehirdeki Avrupa Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yerel Kaynaklardan Gelen Bilgilere Göre

Yerel kaynaklar, Yebna kampının merkezi, kentteki El-Huda Camii yanı, Kiir Kavşağı yakını, Ali İbn Ebi Talib Camii yanı ve El-Avde, En-Necme, Eş-Şarki bölgeleri ile Şabura kampının ortasındaki Berka Stadyumu’nda konuşlanan İsrail tanklarının zaman zaman vatandaşların evlerini bombaladığını kaydetti. Ayrıca, İsrail savaş uçakları ve askeri araçlarının Refah şehrinin merkezi ve batısındaki vatandaşların evlerine ve şehrin güneybatısındaki Tel Zurub bölgesi çevresine ateş açtığı belirtildi.

Diğer Gelişmeler

İşgal altındaki Gazze’de, İsrail savaş uçaklarının Es-Sabra mahallesindeki Abdullah Azzam Camisi yakınında El-Gurra ailesine ait bir evi bombalaması sonucu 5 kişi yaralandı. Yaşanan bu saldırılarda Gazze Kızılayı’ndan Dr. İsam Ravhi Muhammed Akıl’ın hayatını kaybettiği açıklandı. Akıl’ın ölümüyle birlikte Kızılay ekiplerinden ölenlerin sayısının 30’a yükseldiği, bunlardan 17’sinin görevini yaptığı sırada yaşamını yitirdiği belirtildi.

İlgili Yazılar