Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Dışişleri Bakanı: Esir Takası Durumunda Operasyon Askıya Alınacak

İsrail Dışişleri Bakanı: Esir Takası Durumunda Operasyon Askıya Alınacak

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

İsrail’in Kanal 12 Televizyonuna Açıklamalar

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Kanal 12 televizyonuna yaptığı açıklamada, Hamas ile esir takası anlaşmasının gerçekleşmesi durumunda Refah’a yapılan operasyonların askıya alınacağını belirtti.

Ana Muhalefet Liderinden Tepki

Ülkedeki ana muhalefet partisinin lideri Yair Lapid de aynı kanala yaptığı açıklamada, Gazze’ye yapılan saldırıların devam etmesi ya da esir takası anlaşması yapılması arasında bir tercih yapılması gerektiğini belirterek, takasın tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Hamas’ın Çağrısı

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, elindeki 2 İsrailli esir için “esir takası anlaşması” yapılmasını ve evlerine dönmelerini talep eden bir video yayınladı. Kassam Tugayları, videoda esirlerin zor şartlar altında yaşadığını ve en kısa zamanda takas anlaşması yapılmasını istediklerini ifade etti.

Esir Yakınlarının Çağrısı

Gazze’deki İsrailli esirlerin yakınlarının bir araya geldiği platform, hükümete çağrıda bulunarak, “Bağımsızlık Günü” öncesinde hayatta olan esirlerin evlerine dönmelerini ve diğerleri için cenaze merasimi düzenlenmesini istedi. Platform, esir yakınlarının onayı alındıktan sonra söz konusu videonun sosyal medyada paylaşıldığını belirtti.

İlgili Yazılar