Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Başbakanı Netanyahu, Savaş Kabinesi’yle Toplandı

İsrail Başbakanı Netanyahu, Savaş Kabinesi’yle Toplandı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
25 0

İran Saldırılarına Yanıt Arayışı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Tel Aviv’de Savaş Kabinesi üyeleriyle bir araya gelerek İran saldırılarına yanıt arayışını ele aldı.

Savaş Kabinesi Toplantısı

İsrail’in Kanal 12 televizyonunda yer alan haberde, Savaş Kabinesi’nin bugünkü toplantısında İran saldırılarına verilecek “yanıtın” ele alınacağı belirtildi. İsrail Güvenlik Kabinesi, İran saldırılarına yanıtın Savaş Kabinesi’nce alınmasını kararlaştırmıştı.

Gerilim Artıyor

Savaş Kabinesi’nde, Netanyahu’nun yanı sıra Savunma Bakanı Yoav Gallant ve ana muhalefet lideri Benny Gantz yer alıyor. İran-İsrail gerilimi son günlerde artarak devam ediyor.

İran’ın Misilleme Tehdidi

İsrail, İran’ın Şam’daki konsolosluk binasına düzenlediği hava saldırısının ardından İran’dan misilleme tehditleri geliyor. İran, saldırının ülkesinin topraklarına yapılmış bir saldırı olarak değerlendirerek karşılık vereceğini duyurmuştu.

Çatışma Yükseliyor

İran dün İsrail’e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlatmıştı. İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemleri tarafından önlendiğini ancak güneydeki bir askeri üsse füze isabet ettiğini açıklamıştı. Bu gelişmelerle birlikte İran-İsrail çatışması giderek tırmanıyor.

İlgili Yazılar