Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İktidar Tasarruf Paketi Açıklıyor: Halk Gerçek Önlemler Bekliyor

İktidar Tasarruf Paketi Açıklıyor: Halk Gerçek Önlemler Bekliyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

Halk, Şatafat ve Kayırmalara Son Verecek Misiniz?

İtibardan tasarruf olmaz diyerek şatafatı elden bırakmayan iktidar, tasarruf paketi açıklamak zorunda kaldı. Bugün açıklanacak pakette yatırımların kısılması ve halkı olumsuz etkileyecek önlemlerin yer alması bekleniyor. Halk, göstermelik değil, gerçek tasarruf önlemleri talep ediyor.

Özel Uçak Kirasına 5.6 Milyar Lira

Geçen yıl sadece uçak ve helikopter kiralama maliyeti için 5.6 milyar lira harcanırken, otomobillere 2.9 milyar lira, lüks binalara 1.6 milyar lira ödendi. Yazlık saraylar için 725 milyon lira, kışlık saraylar için 1.2 milyar lira harcandı. Tasarruf paketinde bu harcamalardan kesinti yapılacak mı merak konusu.

Müteahhite 162.5 Milyar Lira Ödenecek

Sadece bu yıl müteahhitlere 162.5 milyar lira ödenecek. Kamuda tasarruf için bütçenin kara deliklerinin kapatılması gerektiği belirtiliyor. Vatandaşlar, köprü, otoyol, şehir hastaneleri gibi projelere yapılan yüksek ödemelerin gözden geçirilmesini bekliyor.

Yeni Paketler Gelecek

İktidar bugün açıklayacağı paketin ardından halkın tepkisini göz önünde bulundurarak yeni tasarruf paketleri duyurabilir. ABD’li haber ajansı Bloomberg, bugünkü paketle birlikte araç ve mülk alımlarının durdurulacağını, yalnızca emekli olanların yerine personel alınacağını ve fiziki ilerlemesi düşük projelerin yavaşlatılacağını bildirdi.

İlgili Yazılar