Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İklimlendirme Sektöründe İhracat ve Talep Artıyor

İklimlendirme Sektöründe İhracat ve Talep Artıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
31 0

İklimlendirme Ürünlerinde Talep Artışı

Şanal, sıcaklık ve nem artışının hissedildiğini belirterek, tüketicilerin yaz dönemi için klima alışverişlerine erken başladığını ve bu durumun klima satışlarında belirgin bir artışa yol açtığını ifade etti.

İhracat Hedefleri ve Performans

Şanal, sektörün güçlü performansı ve inovasyon odaklı çalışmalarının başarının temelinde olduğunu vurgulayarak, 2024 yılı için yüksek ihracat hedefleri belirlediklerini açıkladı. Özellikle ihracatta kaydedilen artışın sektörün uluslararası alanda rekabet gücünü artırdığını belirtti.

İç Pazarda ve İhracatta Büyüme

Şanal, 2023 yılında klima sistemleri ve elemanları ürün grubunda 781,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini aktararak, 2024 yılı için ihracat hedeflerini 7,8 milyar dolar olarak belirlediklerini açıkladı. Türkiye’nin ihracatının her geçen gün arttığını ve uluslararası arenada daha etkin hale geldiğini dile getirdi.

Klima Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Olcay Avcı, doğru klima seçiminin yanı sıra doğru kullanımın da önemli olduğunu belirterek odanın özelliklerine ve ihtiyaca uygun kapasite seçimine dikkat çekti. Ayrıca, enerji verimliliğine sahip modellerin tercih edilmesi ve doğru sıcaklık aralıklarında kullanılmasının önemine değindi.

Klima Satışlarında Beklentiler

Olcay Avcı, 2024 yaz döneminde klima satışlarında %10’luk bir artış beklediklerini belirterek, sektörün yaz aylarına yönelik hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade etti.

İlgili Yazılar