Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’de Su Krizi: Çevre Felaketi Kapıda

Gazze’de Su Krizi: Çevre Felaketi Kapıda

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Gazze’deki Su Kuyuları Kapatıldı, Su Kıtlığı Yaşanıyor

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi’nin Telegram hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki işgalin (İsrail) acımasız saldırganlığının neden olduğu felaketlere dikkat çekildi. Gazze Belediyesi’nin az miktardaki yakıtın tükenmesi sebebiyle kentteki tüm su kuyularının iki hafta önce tamamen kapatıldığı belirtildi. Ayrıca, saldırının başlangıcından bu yana kentteki tek su arıtma tesisinin tamamen tahrip edilmesi nedeniyle aşırı su kıtlığı yaşandığı vurgulandı.

Acil Yardım Çağrısı: Su ve Yakıt Temini İçin Müdahale Gerekiyor

Açıklamada, sıcaklıkların artması ve su talebinin yükselmesiyle birlikte Gazze’deki su krizinin zirve noktasına ulaştığı belirtildi. Halkın aşırı susuzluk durumundan kurtarılması ve su kıtlığının daha da kötüleşmesinin önlenmesi için acil olarak yakıt ve su temininin sağlanması gerektiği vurgulandı. İlgili tarafların acilen müdahale etmesi gerektiği kaydedilerek, çevre krizinden kaçınmak için yardım çağrısında bulunuldu.

Ulusal ve Uluslararası Topluma İsrail’in Suçlarına Son Vermesi Çağrısı

Açıklamada ayrıca, uluslararası topluma İsrail’in sivil hizmet sektörlerine karşı işlediği suçlara son verilmesi çağrısı yapıldı. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları sonucunda binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı belirtildi. Enkaz altında halen binlerce ölünün olduğu bildirilirken, sivil altyapının da hedef alınarak tahrip edildiği ifade edildi.

İlgili Yazılar