Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistinli Vefa Cerrar’ın Bacakları Diz Altından Ampüte Edildi

Filistinli Vefa Cerrar’ın Bacakları Diz Altından Ampüte Edildi

haber haber - - 1 dk okuma süresi
24 0

Filistinli Avukat Mehacine’den Açıklama

Filistinli avukat Halid Mehacine, Cenin sakinlerinden Vefa Cerrar’ın bacaklarının diz altından ampüte edildiğini açıkladı.

Mehacine’nin Açıklamaları

Mehacine, Cerrar’ı İsrail’in kuzeyindeki Afula Hastanesindeki yoğun bakım odasında ziyaret ettiğini belirtti. Cerrar’ın uyutulduğunu ve aynı zamanda tutukluluk prosedürlerine tabi olduğunu ifade etti.

İsrail’in Tutukluluk Kararı

Mehacine, Cerrar’ın yaralı ve sağlık durumunun kötü olmasına rağmen hakkında idari tutukluluk kararı verildiğini aktardı. İsrail makamlarının Cerrar hakkında 4 ay idari tutukluluk kararı çıkardığı bilgisi paylaşıldı.

Son Gelişmeler

İsrail ordusunun Cenin’e düzenlediği saldırılarda 12 Filistinli hayatını kaybederken, 21 Filistinli yaralandı. Bu saldırılarda Vefa Cerrar’ın bacaklarının diz altından ampüte edildiği bilgisi ortaya çıktı. Cerrar’ın eşi Abdulcebbar Cerrar’ın da Şubat 2024’ten bu yana idari tutuklu olduğu belirtildi.

İsrail, Filistinlileri “idari tutukluluk” adını verdiği uygulamayla istihbarata dayalı 1 ila 6 ay alıkoyabiliyor. Tutuklunun “İsrail’in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine” karar verilmesi halinde askeri hakim, suç ispatı olmadan tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

İlgili Yazılar