Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistinli Anne, İsrail Saldırılarında Kaybettiği Oğullarına Metanetle Sahip Çıkıyor

Filistinli Anne, İsrail Saldırılarında Kaybettiği Oğullarına Metanetle Sahip Çıkıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
20 0

Filistinli Anne Amine Gannam, Oğullarının Şehadetiyle Gurur Duyuyor

70’li yaşlardaki Filistinli Amine Gannam, Nur Şems Mülteci Kampı’ndaki El-Menşiyye Mahallesi’nde yaşayan bir anne olarak büyük bir sabır ve metanet örneği sergiliyor. Geçen yıllarda İsrail’in düzenlediği saldırılarda 4 oğlundan ikisini kaybeden Gannam, acılarını gururla taşıyor.

Oğullarının Şehadetini Gururla Anlatıyor

Gannam, 19 Ekim 2023’te İsrail’e ait insansız hava aracının kampı bombalaması sonucu 2 oğlunu kaybetti. Geçen kasım ayında ise oğlu Abdullatif’i ölümcül bir hastalıktan kaybetti. Diğer iki oğlu Selim ve Mahmud ise İsrail’in saldırılarında şehit düştü. Gannam, oğullarının kanının gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Beni 4 oğlumun şehadeti ile şereflendiren Allah’a hamdolsun.” diyor.

İsrail Saldırılarına Karşı Duruşu

Gannam, oğullarının evlerini ve namuslarını savunduğunu vurgulayarak, İsrail’in Filistin topraklarında yarattığı yaşanmaz duruma dikkat çekiyor. “İsrail ordusu evlerimize saldırdı, çocuklarımız sadece kendilerini savunuyordu. Biz hayatı seviyoruz, ancak işgal altında yaşamak zorunda bırakılıyoruz.” diyor.

İsrail’in Mülteci Kampına Saldırıları

İsrail ordusunun son saldırılarından biri Nur Şems Mülteci Kampı’na yapıldı ve 14 Filistinli hayatını kaybetti. Gannam, acı dolu hikayesini anlatırken, oğullarının masumiyetini ve direnişçi ruhlarını vurguluyor. Filistinli aile, yaşadıkları acılara rağmen kararlı bir şekilde direnişlerini sürdürmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar