Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Hatay Güncel Haberler – haber31.com.tr

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Fenerbahçe’nin Eski Başkanı Aziz Yıldırım’dan Yeniden Başkanlık Sözü

Fenerbahçe’nin Eski Başkanı Aziz Yıldırım’dan Yeniden Başkanlık Sözü

haber haber - - 2 dk okuma süresi
19 0

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin Borçlarını Kapatma Sözü Verdi

Fenerbahçe’nin en uzun süreli başkanı olan Aziz Yıldırım, başkanlık koltuğuna geri dönmesi durumunda kulübün bankalara olan borçlarını 2 yılda kapatmayı taahhüt etti. 1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe’yi yöneten Yıldırım, mevcut başkan Ali Koç’a karşı yapılacak seçim öncesinde ekonomi basınıyla bir araya geldi.

Projeler ve Vaatler

Yıldırım, Fenerbahçe’nin 4 milyar lira civarında borcu olduğunu belirterek, bu borcu kapatmak için Ataşehir ve Kayışdağı’ndaki arazileri değerlendireceklerini ve gerekirse kendi cebinden destek sağlayacağını ifade etti. Ayrıca, stadın kapasitesini 60 bine çıkaracaklarını, sponsor desteğiyle Jose Mourinho’yu takıma getirebileceklerini açıkladı.

Ülker Stadyumu Yeniden Yapılacak

Eski başkan, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ni yeniden yapacaklarını ve stadyumun kapasitesini 60 bine çıkaracaklarını duyurdu. Yapılacak düzenlemeler arasında, kale arkalarının yenilenmesi ve bilet alım süreçlerinin kolaylaştırılması da bulunuyor.

Kamuoyu Araştırmasına İhtiyaç Duyulmadı

Aziz Yıldırım, 20 yıl başkanlık yaptığı Fenerbahçe için kamuoyu araştırması yapılmasına gerek olmadığını belirtirken, diğer adaylara yönelik eleştirilerde de bulundu. Koç Grubu’nun Fenerbahçe’ye sponsor olduğu markaların büyüklüğünün paylaşılmadığını öne sürdü ve “Fenerbahçe, Koç Spor olmuş” dedi.

İlgili Yazılar